Туристичка Агенција Екстра Бус - Лето 2016

ТОП ПОНУДИ

НАЈДОБРИТЕ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2016

Прекрасни песочни плажи и тиркизно море

ПОНУДИ

Лефкада се наоѓа во Јонското Море, покрај брегот на Епир, во Грција. Овој остров ги комбинира софистицираната атмосфера, зелените падини, сината вода и долгите песочни плажи.

Хотели Лефкада и Афитос

ПОНУДИ

Кога одите на одмор и сакате вистински да уживате, тогаш вистинскиот избор е да престојувате во хотел. Кој хотел и да го одберете од нашата понуда, Хотел АПОЛО во Лефкада или Хотел АРИСТОТЕЛИ во Афитос, нема да згрешите.

Прекрасни плажи, многу ресторани и богат ноќен живот

ПОНУДИ

Калитеа е едно од најубавите места на првиот крак. Плажата е песочна, а водата кристално чиста. Местото е доста раздвижено, со многу таверни, но и богат ноќен живот. На 4 км е дискотеката Pearl.

Одличен фамилијарен одмор

ПОНУДИ

Мирно и фамилијарно место, со прекрасни градби и со убава медитеранска глетка (многу палми), а најпознат е по долгата плажа и убавата бела, чиста боја на песокот.

Одмор за сите генерации

ПОНУДИ

Одлично место, со прекрасно шеталиште и многу бич барови. Неа Флогита се наоѓа од страната на Солун и е на 20 км пред краците на Халкидики. Супер одмор за сите генерации.

Вистинско уживање и релаксација

ПОНУДИ

Неи Пори е познат по својата огромна долга песочна плажа. Популарно за семејства со мали деца и генерално за фамилии. Местото е измислено за сите оние кои сакаат мирен и опуштен одмор.

Бисерот на Пиерија

ПОНУДИ

Лептокарија е големо и живо место кое се наоѓа во Пиерија веднаш под планината Олимп. Има богат ноќен живот, како и многу ресторани и таверни.

Одмор, забава и вистинско уживање

ПОНУДИ

Паралија е прекрасно и живо место, интересно за сите генерации. Има многу продавници, дискотеки, кафиќи и ресторани. Плажата е убава и песочна.

ПАТУВАЊА ВО МЕСЕЦ ОКТОМВРИ

ПОМИНЕТЕ НЕЗАБОРАВНИ МОМЕНТИ ЗАЕДНО СО Т.А ЕКСТРА БУС

во ПРАГА, КРАКОВ, ВЕНЕЦИЈА - ВЕРОНА и МЕТЕОРИ ГРЦИЈА

НАЈНОВИ ПОНУДИ

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАШИТЕ НАЈНОВИ ПОНУДИ И АРАНЖМАНИ

Патување на Метеори Грција – 23 Октомври, 3 дена, 2 ноќевања

Метеори Грција, или уште познати како 8мо Светско чудо е место кое изобилува со мистерија. Доколку сеуште не сте биле ова е извонредна шанса.

59

EUR

ДЕТАЛИ

Патување на Метеори Грција – 11 Октомври, 4 дена, 3 ноќевања

Метеори Грција, или уште познати како 8мо Светско чудо е место кое изобилува со мистерија. Доколку сеуште не сте биле ова е извонредна шанса.

79

EUR

ДЕТАЛИ

Патување во Прага – 23 Октомври, 5 дена, 2 ноќевања

Животот е премногу краток за да ја одложите посетата на Прага. Т.А Екстра Бус ве води во најшармантниот град во Европа. Кој бил таму, искусил!

109

EUR

ДЕТАЛИ

Патување во Прага – 11 Октомври, 6 дена, 3 ноќевања

Животот е премногу краток за да ја одложите посетата на Прага. Т.А Екстра Бус ве води во најшармантниот град во Европа. Кој бил таму, искусил!

129

EUR

ДЕТАЛИ

Патување во Венеција – 23 Октомври, 5 дена, 2 ноќевања

За романтичарите Венеција е остварување на сонот. Позната е уште како огледало на душата, градот на вода, градот на мостовите и каналите.

119

EUR

ДЕТАЛИ

Патување во Венеција – 11 Октомври, 5 дена, 2 ноќевања

За романтичарите Венеција е остварување на сонот. Позната е уште како огледало на душата, градот на вода, градот на мостовите и каналите.

119

EUR

ДЕТАЛИ

Патување во Краков – 23 Октомври, 5 дена, 2 ноќевања

Краков претставува стара полска престолнина, која слободно можеме да го наречеме и „град музеј“. Стариот град на Краков се наоѓа во листата на светските културни наследства на УНЕСКО. Овој град секоја година го посетуваат помеѓу три и четири милиони туристи.

119

EUR

ДЕТАЛИ

Туристичка Агенција Екстра Бус ја наградува Вашата лојалност. Бидете во тек со најновиде понуди и промоции оставајќи ја вашата емаил адреса и добивајте неверојатни попусти за рана резервација. Повеќе информации ќе добивате на вашиот емаил.

Адреса

  •   Илинденска бр.115, Кавадарци

  •    Телефон: +389 43 420 020

  •    Емаил: info@ekstrabus.com

         

За Нас

ЕКСТРА БУС е формирана во 1996 год. Како услуги нудиме такси превоз, аранжмани за патување и одмор, посредување за автобуски и авионски карти, како и изнајмување на минибуси и автобуси како во земјата така и во странство. Моментално имаме три канцеларии низ Македонија и тоа во Кавадарци, Скопје и Битола.

Контакт

© Сите права задржани. Екстра Бус, 2016. Дизајн Тивиус Продукција