8ми Декември Интерхотел САНДАНСКИ 4*

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Сандански, Бугарија

Датум

08.12.2023 – 10.12.2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Interhotel Sandanski 4*

Цените се по соба за 2 ноќевања со појадок 08-10.12.2023 

 

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 1 возрасен 188 €
 1 возрасен + 1 дете /4-11,99/ 188 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 240 €
 2 возрасни + 1 дете /0-3,99/ 240 €
 2 возрасни + 1 дете /4-11,99/ 276 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 276 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 320 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 12-15,99/ 320 €

 

SUP /супериор соба/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 292 €
 2 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 2 деца/4-11,99/ 292 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 372 €
 3 возрасни 372 €
 3 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 372 €
 3 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 370 €

STD /студио/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 348 €
 2 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 2 деца /4-11,99/ 348 €
 2 возрасни + 1 дете /12-15,99/ 428 €
 2 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 12-15,99/ 428 €
 3 возрасни 428 €
 3 возрасни + 1 дете /0-11,99/ 428 €
 3 возрасни + 2 деца /0-3,99 и 4-11,99/ 428 €

APP /апартман/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 2 возрасни 392 €
 2 возрасни + 1 дете (0-11,99) 392 €
 2 возрасни + 2 деца (0-3,99/4-11,99) 392 €
 2 возрасни + 1 дете (12-15,99) 472 €
 2 возрасни + 2 деца (0-3,99 /12-15,99 ) 472 €
 3 возрасни 472 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба 08-10.12.2023
 3 возрасни 536 €
 3 возрасни + 1 дете (0-11,99) 536 €
 3 возрасни + 2 деца (0-3,99/4-11,99) 536 €
 3 возрасни + 1 дете (12-15,99) 616 €
 4 возрасниl 616 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената e вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Отворен базен со минерална вода,
Термо базен на отворено,
Лежалка покрај базените,
Користење на пешкир за базените
Бесплатен паркинг,
Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,
Сеф во секоја хотелска соба
Детско катче со професионален забавувач
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Можност за доплата на ден за вечера 18€ возрасен и дете 12-15,99 г , 10€  дете 4-12 г.

Напомена:
Сместување по 15:00 ч.(локално време)
Напуштање до 11:30 ч. (локално време)
Т.А.Турист го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот и да ги извести запишаните патници 5 дена пред поаѓањето.
Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на пограмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.
За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници.
Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето !
Организаторот не е надлежен да ја цени исправноста на патните документи.
Аражманот се плаќа во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација на аранжманот се уплатува:
30% од износот на аранжманот – аванс.
Остатокот од аранжманот се доплатува на 7 дена пред поаѓање.
Отказ на резервација до 10 дена пред поаѓање без пенали.
Отказ на резервација од 9-2 дена пред поаѓање пенали од цена за 1 ноќевање
Отказ на резервација 1 ден пред поаѓање 100 % пенали.

Сместување

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
262   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна стандард
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 3,99

SUP – супериор соба
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
во спалната соба нема прозор
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување, се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

Хотелски содржини

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu