Апартхотел Zeppos – Неос Мармарас

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неос Мармарас, Грција

Датум

14 мај – 17 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Апартхотел Zeppos – Неос Мармарас

12 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА  ДО 08 ДЕКЕМВРИ

200 метри од главната плажа во Мармарас

Апартхотел Zeppos се наоѓа во Неос Мармарас на 200 метри од градската централна плажа.
Неос Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоци од византискиот период значително се забележуваат во Мармарас што дава денешен белег на популарна туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век, изграден во непосредна близина на Неос Мармарас е хотелот Порто Карас во кој се одржуваат многу познати свечености и е посетен од многу европски и светски туристи.

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНОТ (14.05; 21.05; 28.05; 04.06; 03.09; 10.09 и 17.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ СЕ ПЛАЌА 5€ ОД НОЌ ОД СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН

  • За пакет аранжманот во СТУДИО или АПАРТМАН потребни се минимум 2 лица;
  • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
  • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ (EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (ДАТИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*))

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu