AQUA FANTASY *****

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

21 мај – 30 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Се наоѓа на самата плажа, во зелено опкружување, реновиран во 2008/2010г. на приватна песочна плажа, 8 км од Кушадаси, Efes Beach, 7км од Кушадаси, 130 км од аеродромот во Бодрум

Сместување: 337 соби (стандардни, фамилијарни свити, јуниор свити), опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, мини бар, телефон, радио, фен.

Услуга: All Inclusive– влез во Аква Паркот, појадок, ручек и вечера (шведска маса) во главниот ресторан, ужина, закуски (хамбургер, хот дог, чипс, пица), палачинки, колачиња, сладолед за деца, супа на полноќ, неограничена конзумација на локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Бесплатни услуги: анимација, одбојка на плажа, кошарка, гимнастика, фитнес, кајак, педалинки, турска бања, сауна, џакузи, тенис, пинг понг, мини клуб, паркинг.

Услуги со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, мини бар, куглање, билијард, компјутерски игри, SPA третмани, масажи, телефон, интернет, тениското игралиште навечер, сеф, шатл бус, доктор, перилница, бесплатни лежалки на плажа, пешкири за плажа, водени спортови.

Содржини: ресторани (главен, морски, турски, италијански, кинески, мексикански), барови (lobby, snack, pool, beach, atrium, caribbean, flamingo, fontana bar…), фризер, продавници, доктор, перилница, шатл бус…

Плажа: песочна

Спорт и забава: Аква Парк, надворешни базени, детски базен, тобогани, базен со бранови, Спа центар, салон за убавина, турска бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште, одбојка, кошарка, фудбал, пинг понг, билијард, скијање на вода, банана, едрење, сурф, нуркање…

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu