БАНСКО: Хотел Мурите 4*

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Банско, Бугарија

Датум

08.04.2019 – 30.11.2019 година

Контакт

02/3239 300 и 072/230 100 Скопје
043/420 020 и 072/230 200 Кавадарци

047/202 050 и 072/302 050 Битола

БАНСКО – БУГАРИЈА

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

Период на престој :(цените не важат за празници) 08.04.2019 – 13.06.201909.09.2019 – 30.11.2019 14.06.2019 – 08.09.2019
СЕ ВКЛУЧЕНО 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н. 1 н. 2-3 н. 4-5 н. 6-7 н.
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Едноспален апартман (2+2) 34€ 31€ 30€ 29€ 37 € 33€ 32€ 31€
Двоспален апартман (4+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Триспален апартман (6+2) 32€ 28€ 27€ 26€ 34 € 30€ 29€ 28€
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€
Едноспален апартман (2+2) 33€ 30€ 29€ 28€ 36 € 32€ 31€ 30€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€
Триспален апартман (6+2) 31€ 27€ 26€ 25€ 33 € 29€ 28€ 27€

БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

Дополнителни услови :

  • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат мин. 4/6 редовни суми и важат условите за лица на дополнително легло

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

  • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

  • Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

  • Паркинг, интернет

Цената не вклучува :

  • Туристичка такса 1 € по лице
  • Патничко осигурување

 

За оваа програма важат општите услови за патување на Т.А. ЕКСТРА БУС

Форма за резервација

Останати понуди

Вила Нина

ЛокацијаТорони, Грција Датум17 мај 2020 – 20 септември 2020 Контакт043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com На само неколку чекори до плажата Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека…

Вила Софија

ЛокацијаОлимпик Бич, Грција Датум27 јуни – 07 септември 2020 Контакт043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com Бесплатно сместување за 3-то , 4-то и 5-то лице во апартман со една спална Вила “Sofia” се наоѓа на сама плажа во Олимпик Бич на влезот кај автобуската постројка, на самото шеталиште каде има многу ресторани, таверни, продавници, парк со лулашки за деца… Вилата…

БОРОВЕЦ: Хотел „Festa Chamkoria“ 4*

ЛокацијаБоровец, Бугарија Датум01.12.2019 – 09.04.2020 година Контакт043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com БОРОВЕЦ – БУГАРИЈА Хотел Феста Чамкорија 4* http://www.festahotels.com Локација : 1200 м од ски лифт Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг. СПА Центар :…

БОРОВЕЦ: Хотел „Flora Complex“ 4*

ЛокацијаБоровец, Бугарија Датум01.12.2019 – 31.03.2020 година Контакт02/3239 300 и 072/230 100 Скопје 043/420 020 и 072/230 200 Кавадарци 047/202 050 и 072/302 050 Битола БОРОВЕЦ – БУГАРИЈА FLORA 4* – Боровец   РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 15.10.2019  БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 | 05.03-31.03.2019 Цени по соба…

ПАМПОРОВО: Хотел „Perelik“ 5*

ЛокацијаПампорово, Бугарија Датум01.12.2019 – 21.02.2020 година Контакт02/3239 300 и 072/230 100 Скопје 043/420 020 и 072/230 200 Кавадарци 047/202 050 и 072/302 050 Битола ПАМПОРОВО – БУГАРИЈА ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: PERELIK 5* – Пампорово www.perelikhotel.com Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2019 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2019 Цените се…
Menu