Банско викенди 2020

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Банско, Бугарија

Датум

10.01.2020 – 26.01.2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Викенд во Банско, Бугарија

1 ден  СКОПЈЕ – БАНСКО

Тргнување од пред спортскиот центар Борис Трајковски во утринските часови. Се упатуваме кон Р. Бугарија преку граничниот премин Деве Баир до нашата крајна дестинација – Банско, со попатни паузи предвидени за одмор и редовни гранични контроли. Пристигнување во Банско во пладневните часови. Сместување во хотелот во попладневните часови (после 14 часот) и време предвидено за одмор и релаксација од патувањето. Вечера. Ноќевање.

2 ден – 3 / 4 ден БАНСКО – СКОПЈЕ

Престој во еден од најубавите Бугарски ски центри кој ги нуди најактуелните зимски спортови, ресторани, барови и секако релаксирачки услуги кои ги нуди самиот хотел, внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес…

Заминување од Банско последниот ден во попладневните часови и се упатуваме кон Скопје. Пристигнување во вечерните часови (*во зависност од условите на патот и поголемите гранични задржувања) на паркингот пред спортскиот центар Борис Трајквски.

Сместување / тип на соба 1/2 – студио 1/3 – едноспален апартман
ХОТЕЛ ПАНОРАМА 4*
10.01 – 12.01.2020 (2 HB) 85€ 79€
17.01 – 20.01.2020 (3HB) 109€ 99€
24.01 – 26.01.2020 (2 HB) 85€ 79€

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • 2/3 ноќевања во хотел Панорама 4****, на база на појадок и вечера
  • Комплетна организација и пратител на патувањето
  • Превоз со високо модерен туристички автобус (клима, ТВ, видео) (*за сопствен превоз се одземаат 10€ од цената)
  • Користење на СПА центар (базен, сауна ,парна бања, бежичен интернет)
  • Дете од 0 – 1.99 – ГРАТИС
  • Дете од 1.99 – 11.99 – 50% попуст

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Патничко и здравствено осигурување
  • Факултативни излети
  • Туристичка такса – 1€ од ноќ

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО:

Хотел Панорама (Panorama 4****) локација 750 метри од ски-годнолата во Банско, во непосредна близина на комплексот Иван Рилски. Пријатниот ресторан со 100 седишта  нуди широк спектар на европски кујна. Ресторанот има панорамски поглед и лоби бар со отворена тераса. За деловни посети Panorama Resort нуди конференциска сала со 70 седишта и комплетна опрема. Хотелот располага со пространа SPA центар; затворен загреан базен со џакузи секција; со можност за делумно отворање во текот на летото; сауна; фитнес; парна бања;  масажа соби; козметички и медицински кабинет. Хотелот нуди огромен детско игралиште со детски бар, а услуга за аниматор е достапна за деца под 3 години. Бесплатен интернет и бесплатен надворешен и внатрешен паркинг.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

БАНСКО: Хотел „Perun&Platinum Casino“ 4*

Банско

БАНСКО: Хотел „Мountain Paradise 4*

Банско
Menu