BATIHAN BEACH RESORT & SPA ****

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

21 мај – 30 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

На  плажа, 7км од центарот
на Кушадаси

Сместување: 340 соби и 6 свити. Опремени со клима, телефон, мини бар, сателитска ТВ, бања, фен, балкон, сеф.
Услуга: All Inclusive
Содржини: надворешнен базен, аква парк, фитнес и спа центар, игралиште за деца, клуб за деца,  а ла карт ресторани, ресторан на плажа, лоби бар, ноќен клуб, дискотека
Плажа: приватна  плажа
Спорт и забава: тениско игралиште, мини голф, билјард, пикадо, спортови на вода, фитнес центар, базени,  одбојка, аеробик, кошарка, пинг-понг, мини фудбал

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu