БЕЛГРАД – Нова Година 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Белград, Србија

Датум

31 декември 2022 – 02 јануар 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

БЕЛГРАД
ДОЧЕК НА НОВАТА 2023  ГОДИНА

ОПИС НА ХОСТЕЛОТ:

1. Хостелот се наоѓа во строгиот центар на Белград со извонредна локација на само пет минути пешачење од главната улица Кнез Михајлова. Собите се чисти и комфорни.
Хостелот е составен од два дела:

  • I дел: Во првиот дел на хостелот, тоалетите ( wc школките, туш кабините и умивалникот) се заеднички на секој спрат. Истите во секое време се уредно чисти.
  • II дел: Во вториот дел на хостелот, секоја соба располага со туш кабина и умивалник во склоп на својата соба, додека пак wc школките се распоредени во заеднички простор на самиот спрат.

 

Сместување 1/1 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
Хостел Јелица
         I дел

89€

85€

79€

69€
Хостел Јелица
       II  дел
99€ 85€ / /

 

1.ДЕН (31. 12. 2022 Сабота) Скопје – Белград

Состанок на групата на паркингот кај салата „Борис Трајковски“.
Поаѓање во раните утрински часови – 04:00. Се патува преку граничниот премин Табановце. Пристигнување на групата во Белград во претпладневните часови. Сместување во хотел/хостел…Слободно време за краток одмор и припреми за новата година. Атмосферата ќе ја загрееме со дневна забава во некој од најпознатите белградски локали…Враќање назад кон сместувањето..Слободно време за одмор… Во вечерните часови следува организиран дочек на новата 2023 година во некој познат ноќен клуб во Белград…Забава до раните утрински часови… Ноќевање.

 

2.ДЕН (01. 01. 2023 Недела ) Белград

Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и уживање во автентичниот дух на српската престолнина. Во вечерните часови, повторно организираме забава со којашто ќе го заокружиме нашиот новогодишен престој во Белград. Забава до раните утрински часови. Враќање назад кон сместувањето. Ноќевање.

 

3.ДЕН (02.01.2023 Понеделник ) Белград – Скопје

Следува напуштање на хостелот/хотелот. Заминување кон Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Вклучува / Не вклучува

  • 2 ноќевања во Белград во хостел со – 1/3, 1/4, 1/5, 1/6 креветни соби или во хотел 3* со појадок – 1/1 или 1/2 креветни соби.
  • Комплетна организација на патувањето со пратител за време на целото патување;
  • Превоз со високотуристички автобус (клима, тоалет, ТВ, видео) на релација Скопје – Белград – Скопје;
  • Патничко и здравствено осигурување (200 денари);
  • Факултативни излети
  • 160 динари (1,36€) по ноќ туристичка такса (се плаќа на рецепција) за хостел Јелица;
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287