БЕЛГРАД – Нова Година 2024

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Белград, Србија

Датум

30 декември 2023 – 01 јануар 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

БЕЛГРАД – Нова Година 2024

АКЦИЈА: 3+1/ 4+1/ 5+1
(на 3/4/5 платливи лица, 1 лице патува ГРАТИС)

 

1/1 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
Хостел Јелица
         I дел
99€
89€

79€

69€

69€
Хостел Јелица
       II  дел
105€ 99€ 85€ 79€ /
Хотел Југославија 139€ 129€ / / /

***Акцијата важи само за хостелот Јелица

 

ОПИС НА ХОСТЕЛОТ:

1. Хостелот се наоѓа во строгиот центар на Белград со извонредна локација на само пет минути пешачење од главната улица Кнез Михајлова. Собите се чисти и комфорни.
Хостелот е составен од два дела:

  • I дел: Во првиот дел на хостелот, тоалетите ( wc школките, туш кабините и умивалникот) се заеднички на секој спрат. Истите во секое време се уредно чисти.
  • II дел: Во вториот дел на хостелот, секоја соба располага со туш кабина и умивалник во склоп на својата соба, додека пак wc школките се распоредени во заеднички простор на самиот спрат.

Хотел Југославија – Лоциран на брегот на Дунав во мирна станбена зона со брза врска со центарот на градот, Хотел Југославија зазема една од најексклузивните локации во Белград.

Со цел на нашите гости да им обезбедиме пријатен и удобен амбиент, нудиме 130 елегантни, пространи соби дизајнирани во ретро или модерен стил. Во зависност од потребите на гостите, нудиме разновидни типови на соби: економични, стандардни двокреветни, стандардни двокреветни, супериорни, семејни соби и одела. Сите соби имаат сопствено купатило, балкон и нудат одлични капацитети со 3 ѕвезди за вашиот престој. Посебно сме горди на нашата услуга за појадок, која нуди голем број на сервирана храна за да ги задоволи потребите на сите гости за вкусен оброк за почеток на денот.

1.ДЕН (30. 12. 2023 Сабота) Скопје – Белград

Состанок на групата на паркингот кај салата „Борис Трајковски“.
Поаѓање во раните утрински часови – 04:00. Се патува преку граничниот премин Табановце. Пристигнување на групата во Белград во претпладневните часови. Сместување во хотел/хостел…Слободно време за краток одмор и припреми за новата година. Атмосферата ќе ја загрееме со дневна забава во некој од најпознатите белградски локали…Враќање назад кон сместувањето..Слободно време за одмор… Во вечерните часови следува организирана забава во некој од некој познат ноќен клуб во Белград, како увертира за најлудата ноќ во годината…Забава до раните утрински часови… Ноќевање.

2.ДЕН (31.12.2023 Недела ) Белград

Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и уживање во автентичниот дух на српската престолнина. Во вечерните часови, организиран дочек на НОВАТА 2024 ГОДИНА, на начин на којшто само ние знаеме да го приредиме и ве изненадиме!!! Незаборавна забава до раните утрински часови, со која ќе го заокружиме нашиот престој во Белград, каде после оваа ноќ, спомените од ова патување ќе останат вечно во Вашата меморија!
Враќање назад кон сместувањето. Ноќевање.

3.ДЕН (01.01.2024 Понеделник ) Белград – Скопје

Следува напуштање на хостелот/хотелот. Заминување кон Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

Цената Вклучува

  • 2 ноќевања во Белград во хостел со – 1/3, 1/4, 1/5, 1/6 креветни соби или во хотел Југославија 3* со појадок – 1/2 или 1/3 креветни соби.
  • Комплетна организација на патувањето со пратител за време на целото патување;
  • Превоз со високотуристички автобус (клима, тоалет, ТВ, видео) на релација Скопје – Белград – Скопје;

 

Цената Не вклучува

  • Патничко и здравствено осигурување (200 денари);
  • Факултативни излети
  • 3€ по ноќ туристичка такса (се плаќа на рецепција) за хостел Јелица,за хотел Југославија се плаќа кај водичот во автобус;
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287