БЕЛГРАД – Нова Година 

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Белград, Србија

Датум

31 декември 2021 – 02 јануар 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

БЕЛГРАД – Нова Година

 

1.ДЕН (31.12.2021 Петок) БЕЛГРАД

Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday inn” во 00:30 часот. Поаѓање за Белград во 01:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Дневно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување пред пладне. Организиран панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадите Славија и Теразије, Булеварот на Крал Александар, Скупштина (Парламентот), црквата Св.Марко, Плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова улица, тврдината Калемегдан, Народниот Театар, Народниот Музеј, мостовите на Сава… Сместување во хотел во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности. Во вечерните часови трансфер до центарот на градот и можност за дочек на Новата година на централниот градски плоштад, или во некој од бројните локали. Ноќевање.

2.ДЕН (01.01.2022 Сабота) – Белград

Појадок. Заминување кон центарот на градот за индивидуални прошетки низ улицата Кнез Михајлова и тврдината Калемегдан, или пак посета на Белградската зоолошка градина. Во продолжение на денот, можност за факултативно крстарење по Сава и Дунав. Слободно време за индивидуални прошетки или посета на шопинг центарот “Ушќе”. Ноќевање.

3.ДЕН (02.01.2022 Недела ) – Белград – Скопје

Појадок. Можност за факултативна посета на Меморијалниот Центар и “Куќата на цвеќето” во која се наоѓа гробот на некогашниот претседател на СФРЈ – Јосип Броз Тито. Попладне заминување кон Скопје со можност за попатна посета на ИКЕА. Пристигнување во вечерните часови во Скопје.

 

ЦЕНА ВО ПРЕДПРОДАЖБА: 89 € (5 518,00 мкд)

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација
– Сместување во хотел *** на база 2 НП (ноќевање со појадок)
– Организиран разглед на Белград со локален водич
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– Влезници за музеите и културно – историските споменици
– Факултативна посета на меморијалниот центар и “Куќата на цвеќето” – 10 €
– Факултативно крстарење по Сава и Дунав – 15 €
– Патничко здравствено осигурување

 

НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
– За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
– За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu