БОРОВЕЦ: Хотел Јанакиев 4*

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Боровец, Бугарија

Датум

01.07.2019 – 30.11.2019 година

Контакт

02/3239 300 и 072/230 100 Скопје
043/420 020 и 072/230 200 Кавадарци

047/202 050 и 072/302 050 Битола

БОРОВЕЦ – БУГАРИЈА

Хотел Јанакиев 4*

http://www.hotel-yanakiev.com

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Цени валидни за период на престој : 01.07-30.11.2019

Вид на сместување Полупансион
Двокреветна соба (2+1) 25€
Едноспален апартман (2+2) 30€
Дополнителни услови
Дете од 0-5.99 год. на доп.легло Бесплатно
Дете од 6-11.99 год. на доп.легло во соба 50% попуст
Дете од 6-11.99 год. на доп.легло во апп 8€
Возрасен на доп.легло во соба 30% попуст
Возрасен на доп.легло во сапп 16€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

–  Ноќевање со појадок и вечера

–  Користење на внатрешен базен

–  Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден


За оваа програма важат општите услови за патување на Т.А. ЕКСТРА БУС

Форма за резервација

Останати понуди

Вила Антониа

Сараево 8-ми Март

БАНСКО: Хотел „Murite“ 4*

Вила Вангелис

БОРОВЕЦ: Хотел „Borovets Hills“ 5*

Menu