БОРОВЕЦ: Хотел „Yastrebets“ 4*

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Боровец, Бугарија

Датум

20.12.2019 – 31.03.2020 година

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

БОРОВЕЦ – БУГАРИЈА

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви

YASTREBETS 4* – Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 / 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (не важи за 20.12-04.01.2020)
БОНУСИ : 7=6 за  период на престој 05.01-19.01.2020, 08.03-31.03.2020 (попустите не се комбинираат)
Ноќевање со појадок Макс. 05.01-30.01.2020 31.01-07.03.2020 08.03-31.03.2020 20.12-26.12.2019 27.12-04.01.2020
капацитет Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота мин.4 ноќ. мин. 7 ноќ.
Еднокреветна соба 1+0                       127€                       176€  176€  111€  138€ 156€  231€
Двокреветна соба за 2 возрасни 2+1                       143€ 193€   193€  130€ 154€ 176€  248€
Мал апартман за 2 возрасни 2+1                       220€                270€     270€ 193€  220€  N/A  N/A
Голем апартман за 2 возрасни 2+1                      248€                       303€  303€ 226€ 243€  N/A  N/A
Финска вила за 2 возрасни 4+1                          219€                       270€  270€   187€  209€  275€  369€
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                       18€                   18€     18€   18€  18€  18€ 18€
Возрасен на дополнително легло                          36€                            32€               32€            32€        32€                   32€           32€
Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
▪ Појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хербална бањам лакониум, ледена фонтана, релакс зона, воден масажер, фитнес, интернет, паркинг, ски лифт пред хотел Јастребец
▪ Доплата за вечера – возрасен 25€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) – возрасен 165€, дете 85€
▪ Доплата за божиќна вечера на 25.12 (задолжително) – возрасен 55€, дете 30€
▪ Дете до 3.99 год – бесплатно

Останати понуди

Велигден во Сараево

БОРОВЕЦ: Хотел „Rila“ 4*

Посета на „Работилницата на Дедо Мраз“ во Трикала

Вила Клеопатра

ASENA HOTEL ***

Menu