Нова година во Будва 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Будва, Монтенегро

Датум

30 декември 2022 – 02 јануар 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Нова година во Будва 2023

1 ДЕН (30.12.2022 – Петок) СКОПЈЕ – БУДВА
Поаѓање во вечерните часови. Патот не води преку Косово и Албанија. Ноќно возење.

2.ДЕН (31.12.2022 – Сабота) БУДВА
Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Сместување во апартмани. Слободно време за одмор…Новогодишната атомсфера ќе ја загрееме со организирана дневна забава во некој познат локал во Будва..Враќање назад кон апартманите…Вечерта организиран дочек на новата 2023 година со забава  во еден од познатите ноќни клубови во Будва. Ноќевање.

3.ДЕН (01.01.2023 – Недела) БУДВА
Слободен ден за одмор, прошетка и уживање во Будва. Во вечерните часови организираме забава со којашто ќе го заокружиме нашето новогодишно патување во Будва…Забава до раните утрински часови…Ноќевање.

4.ДЕН (02.01.2023 – Понеделник) БУДВА – СКОПЈЕ
Напуштање на апартманите и поаѓање кон Скопје со попатни паузи и гранични регулативи. Пристинување во Скопје во вечерните часови.

Сместување Услуга 1/2 1/3 1/4
Вила АНИТА Превоз + сместување 69€ 59 59€
Вила ТУЛИП Превоз + сместување 69€ 59 59€

 

Вилата Анита се наоѓа на 200 метри од главната Словенска плажа со одлична локација на само 10-ина минути од автентичниот историски центар во стариот град. Се наоѓа на самата главна сообраќајница во градското подрачје. Сите соби имаат ТВ, фрижидер, сопствен тоалет и тераса. Трокреветните и четворокреветните соби поседуваат и мини кујна.

ВИЛА ТУЛИП поседува одлична локација во Будва што ја прави супер избор за сите оние кои сакаат да уживаат во убавините на градот. Оддалечена е само 350 метри од централното подрачје каде се сместени голем број на ресторани, кафулиња и хотели, а на само 500 метри од големата Словенска плажа која со пријатната медитеранска клима знае да придонесе за одлично уживање и во зимските месеци. Вилата поседува двокреветни и трокреветни соби кои се опремени со мини кујна.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Комплетна организација со водич на патувањето;
  • 2 ноќевања во апартмани во Будва
  • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео);

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Факултативни излети;
  • Патничко и здравствено осигурување;
  • Задолжителна туристичка такса кон општината – 1 евро по ноќ;
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu