Будва вила Ива – Нова Година 2024

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Будва, Монтенегро

Датум

30.12.2023 – 02.01.2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Будва вила Ива – Нова Година 2024

Превоз + сместување 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
VILA IVA BUDVA 109€ 99€ 89€ 79€ 69€

Повеќе инфо за сместувањето: http://guest-house-villa-iva.budvahotels24.com/en/

 Цените во табелата се изразени по лице за 2 ноќевања со вклучен превоз.

Маршута

1 ДЕН (30.12.2022 – Петок) СКОПЈЕ – БУДВА

Поаѓање во вечерните часови. Патот не води преку Косово и Албанија. Ноќно возење.

2.ДЕН (31.12.2022 – Сабота) БУДВА

Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Сместување во апартмани. Слободно време за одмор…Новогодишната атомсфера ќе ја загрееме со организирана дневна забава во некој познат локал во Будва..Враќање назад кон апартманите…Вечерта организиран дочек на новата 2023 година на централниот градски плоштад во Будва. Ноќевање.

3.ДЕН (01.01.2023 – Недела) БУДВА

Слободен ден за одмор, прошетка и уживање во Будва. Во вечерните часови организираме забава со којашто ќе го заокружиме нашето новогодишно патување во Будва…Забава до раните утрински часови…Ноќевање.

4. ДЕН (02.01.2023 – Понеделник) БУДВА – СКОПЈЕ

Напуштање на апартманите и поаѓање кон Скопје со попатни паузи и гранични регулативи. Пристинување во Скопје во вечерните часови.

 

Цената вклучува

  • Комплетна организација со водич на патувањето;
  • 2 ноќевања во апартмани во Будва
  • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео);

 

Цената не вклучува

  • Факултативни излети;
  • Патничко и здравствено осигурување;
  • Задолжителна туристичка такса кон општината – 1 евро по ноќ;
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287