DABAKLAR HOTEL ****

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

21 мај – 30 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Лоциран е во центарот на Кушадаси, на 250м од градската плажа

Положба: Лоциран е во центарот на Кушадаси, на 250м од градската плажа, на 25м од Midibusstation, 19км од Ефес, на 60км од Милет и Дидим и на 75км од аеродромот од Измир.

Сместување: располага со 81 соби, 77двокреветни соби 1 за хендикепирани и 3 свити. Сите располагаат со балкон, клима, ТВ, мини бар, телефон, телефон во бања, фен, сеф, сите со поглед кон центарот на градот.

Услуга: HB ( полупансион) – доручек и вечера.

Содржини: Ресторан,конференциска сала, барови (pool, cafe bar), турска бања, сауна, фитнес центар.

Плажа: 250м од гратската плажа.

Спорт и забава: отворен базен со џакузи.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu