Floral Studios – Potos – Таsos 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Тасос, Грција

Датум

28 мај – 30 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Floral Studios – Potos – Leto 2023 – Sopstven zakup

Тасос е најсеверниот остров на Егејскиот архипелаг. Заради бујната вегетација, честопати го нарекуваат „Зелениот Остров“ или „Смарагниот Остров“. До него се пристигнува по убав автопат од Солун преку Кавала до Керамоти, од каде со фериброд се преминува на островот. Пловидбата трае околу 40 минути, а на тој пат ќе ве следат јато галеби кои можете да ги фотографирате додека се насладуваат од вашата дланка. Тасос е карактеристичен и по пријатната клима во воздухот кој никогаш не е презаситен со влага ниту пак со тропски температури a четинарската шума го заштитува од ветрови. Потос се наоѓа на самиот југ од островот и има преубава песочна плажа која се наоѓа во самиот центар на градот. Местото изобилува со маркети, таверни, сувенирници, аптека и најразлични содржини за туристите.Тоа е нашата нова дестинација за ова лето.

Доколку за време на вашиот летен одмор сместувањето Ви е подеднакво значајно колку и убавата плажа и чистото море, тогаш сосема сме убедени дека вилата „Floral Studios-2” во целост ќе ги задоволи вашите очекувања.Вилатасе наоѓа во строгиот центар на Потос, на само 100 метри од преубавата плажа. Има шест студија и еден апартман. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, мини кујна, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Студијата имаат сопствени купатила и тераси а сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со бојлери, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. На последниот спрат од вилата има пространа тераса со преубав поглед на море која им е на располагање на сите гости во вилата.

 

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287