GRAND BLUE SKY ****

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

21 мај – 30 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотелот поседува приватна
песочна плажа

Сместување: хотелот располага со 325 стандардни и луксузни соби опремени со балкон , бања, фен, клима уред, мини бар и телефон.

Услуга All inclusive: – Појадок, доцен појадок, ручек, ужинка, вечера. Услугите во А la Carte ресторанот смеат да се користат само еднаш во текот на одморот: Pool bar, Snack bar, Beach bar,турско кафе, лоби бар, сауна и турска бања, мини клуб, кану.

Услуги со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, коктели, диско, интернет, моторизирани водени спортови, масажа, салон за убавина, фризер, перална, мини маркет, телефон, сеф

Содржини: Внатрешен и надворешен ресторан, барови(Pool bar, Loby bar, snack, beach bar) А la carte ресторани (“Blue Sea Food” , “Ristorante Italiana”, “Ottoman Cousine “), приватен паркинг, перална, сеф, продавници, доктор, конференциски сали…

Плажа: песочна приватна плажа

Спорт и забава: Клуб за деца, Анимација, Пиг Понг, Билјард, Тенис, школо за нуркање, базен за деца и возрасни, 2 тениски игралишта, билијард, пинг понг, фитнес центар, сауна, турска бања, тенис, одбојка, фудбал, водени спортови, анимација.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu