Хотел Гранд Банско 4*

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Банско, Бугарија

Датум

01.12.2023 – 15.04.2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Хотел Гранд Банско 4*

Цените се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Цените се дадени на ноќ и вклучуваат

 • Ноќевање, појадок (шведска маса), вечера (шведска маса)
 • Користење на внатрешни простории како што се: финска сауна, солена сауна, арома сауна, парна бања, амам, џакузи, соби за релаксација; пристап до затворен базен акватоник, детски базен и фитнес центар. СПА и фитнес центарот се дел од главната зграда и се внатрешни објекти.
 • Складирање на опрема за скијање, шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (во дадени термини)

HB+ пакетот вклучува:

 • Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови
 • Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови
 • 24/7 – Snack Lounge bar – грицки, топли и ладни ужини, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, кисели краставички, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел, кафе, чај, сокови

HB пакетот не се применува за новогодишна и Бадникова вечер

Цената не вклучува:

туристичка такса која изнесува 1 еур по лице на ноќ и се плаќа во агенцијата

Задолжителни Гала Вечери Возрасни Деца од 6 – 11.99 г Деца од 0 – 5.99 год
Новогодишна вечера / Main restaurant 90.00 € 45.00 € БЕСПЛАТНО
Божиќна Вечера на 24.12 / Event hall 30.00 € 15.00 € БЕСПЛАТНО

ДОПЛАТИ:

 • 10 евра на ноќ за сместување во соба со балкон – истото е на барање и треба да се потврди од страна на хотелот
 • паркинг – 5 евра на ноќ – во зависност од слободни места
 • 15 евра за резервирање на конкретен број на соба
 • 50 евра на ноќ доплата за  соба со џакузи
 • 25 евра по лице на ноќ за надградба од HB+ на Ultra All inclusive

***Попусти за Рани резервации не се пресметуваат на доплатите

Опис на соби:

Double room:
• Два одделни или еден брачен кревет;
• Централно греење;
• Сателитска ТВ;
• Мини – бар;
• Телефон;
• Wi – Fi (бесплатно);
• Куптило со туш;
• Фен за коса;
• Бањарка и папучи;

Luxury room:
Два одделни или еден брачен кревет;
• Централно греење;
• Сателитска ТВ;
• Мини – бар;
• Телефон;
• Wi – Fi (бесплатно);
• Куптило со туш;
• Фен за коса;
• Бањарка и папучи;

Apartment:
пространи соби над 60 м2

Сите соби се опремени со:

 •  ТВ
 •  Телефон
 •  Фен
 •  Сет пешкири (2 за член)
 •  Бањарки и папучи
 •  Wi – Fi
 •  Централна клима
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu