Хотел Гранд Голд-Лето во Кумбургаз

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кумбургаз, Турција

Датум

04.06.2024 – 24.09.2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотел Гранд Голд-Лето во Кумбургаз

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри.Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.

Hotel Grand Gold 3*

Сместување е во хотел GRAND GOLD со 3* на сама плажа во Кумбургаз, кој има своја приватна плажа и за користење на лежалка не е потребна доплата. Хотелот располага со различен тип на соби од кои можат да се сместат најмалку 2 лица до макс. 4 лица а вкупниот број на соби е 73.Во склоп на хотелот има има два ресторани, еден на отворен и еден на затворен простор и базен кој е со солена вода секако бесплатен за користење.

04.06.2024 – 11.06.2024

1 / 2

149 евра

1/3

149 евра

11.06.2024 -18.06.2024

1 / 2

163 евра

1/3

163 евра

18.06.2024 – 25.06.2024

1 / 2

169 евра

1/3

169 евра

25.06.2024 – 02.07.2024

1 / 2

185 евра

1/3

185 евра

02.07.2024 – 09.07.2024

1 / 2

195 евра

1/3

195 евра

09.07.2024 – 16.07.2024

1 / 2

200 евра

1/3

200 евра

16.07.2024 – 23.07.2024

1 / 2

205 евра

1/3

205 евра

23.07.2024 – 30.07.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

30.07.2024 – 06.08.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

06.08.2024 – 13.08.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

13.08.2024 – 20.08.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

20.08.2024 – 27.08.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215евра

27.08.2024 – 03.09.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

03.09.2024 – 10.09.2024

1 / 2

175 евра

1/3

175 евра

10.09.2024 – 17.09.2024

1 / 2

165 евра

1/3

165 евра

17.09.2024 – 24.09.2024

1 / 2

149 евра

1/3

149 евра

Што е вклучено во цената

 • Седум ноќевања во хотел Гранд Голд 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
 • Автобуски превоз
 • Туристички придружник за време на целиот престој
 • Лежалки на плажа и базен
 • Користење на 1 базен
 • Превоз од: Скопје, Велес, Прилеп, Битола,Гевгелија,Неготино,Штип

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за сингл соба е 50% од редовната сума на аранжманот
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Факултативни излети.
 • Туристицка такса 3,50е по лице за 7 ноќевања

Важно

 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплаќа 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни
 • Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(Дреново), Прилеп, Битола.
 • За споен термин се добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени(ова не важи за промо цените ).
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени.
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 0.50е од ден ( Се плаќа во автобус)
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори ,  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од информативен карактер.

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

Истанбул Тура
Цена за пакет: 65e

КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР
Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

БАЛАТ- Посета на шарената филмска населба “Балат”чии улички ги има на многу познати филмови,каде најубави фотографии се прават во оваа населба.Балат важи за една од Христијанските населби во Истанбул каде може да се сретнат многу цркви,меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од Македонски мајстори.Во склоп на факултативата се посетува железната црква,каде може да се посети гробот на Партенија Зографски и Велешкиот митрополит Малетиј,се посетува Вселенската Патријаршија,а по посетата групата има слободно време околу 2 часа за прошетка по уникатните историски улички.

ГАЛАТА ПОРТ-Галата Порт претставува најново пристаниште со ексклузивен Европски изглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи и Крузери на дневно ниво.

Таксим- Таксим Плоштадот

Турата завршува со посета на плоштадот “Tаксим”.Главниот центар на градот,на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај Таксим поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај!На Истакал сенаоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки.

ШОПИНГ ТУРА
Цена за пакет: 20e

Капали Чаршија

-Outlet 212

-KOSKA (продавница за слатки работи)

– GLORIA Трговски Центар

Хотел Марин Принцес

Сместување-Хотел Марин Принцес 5*- e  паметен избор за патници во Истанбул, кој нуди опуштен и мирен престој.Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала.Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат сателитска ТВ и работна маса. Некои соби имаат топла када и пространа седење.Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

04.06.2024 – 11.06.2024

1 / 2

176 евра

1/3

176 евра

11.06.2024 -18.06.2024

1 / 2

185 евра

1/3

185 евра

18.06.2024 – 25.06.2024

1 / 2

195 евра

1/3

195 евра

25.06.2024 – 02.07.2024

1 / 2

204 евра

1/3

204 евра

02.07.2024 – 09.07.2024

1 / 2

215 евра

1/3

215 евра

09.07.2024 – 16.07.2024

1 / 2

225 евра

1/3

225 евра

16.07.2024 – 23.07.2024

1 / 2

236 евра

1/3

236  евра

23.07.2024 – 30.07.2024

1 / 2

236  евра

1/3

236  евра

30.07.2024 – 06.08.2024

1 / 2

236 евра

1/3

236 евра

06.08.2024 – 13.08.2024

1 / 2

236 евра

1/3

236 евра

13.08.2024 – 20.08.2024

1 / 2

236 евра

1/3

236 евра

20.08.2024 – 27.08.2024

1 / 2

223 евра

1/3

223 евра

27.08.2024 – 03.09.2024

1 / 2

205 евра

1/3

205 евра

03.09.2024 – 10.09.2024

1 / 2

195 евра

1/3

195 евра

10.09.2024 – 17.09.2024

1 / 2

186 евра

1/3

186 евра

17.09.2024 – 24.09.2024

1 / 2

176 евра

1/3

176 евра

Што е вклучено во цената

 • Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
 • Автобуски превоз
 • Туристички придружник за време на целиот престој
 • Лежалки и пешкири на плажа и базен
 • Користење на 2 базени со солена вода
 • Превоз од: Скопје, Велес, Прилеп, Битола,Гевгелија,Неготино,Штип

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за сингл соба е 50% од редовната сума на аранжманот
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Факултативни излети.
 • Туристицка такса 3,50е по лице за 7 ноќевања
Форма за резервација
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287