Хотел Imperial Palace 5*****

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Сончев брег, Бугарија

Датум

01 јуни – 25 август 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 • – 25% попуст за резервации направени до 31.01.2020
 • – 20% попуст за резервации направени до 29.02.2020
 • – 15% попуст за резервации направени до 31.03.2020
 • – 10% попуст за резервации направени до 30.04.2020

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • – Користење на базен
 • – Лежалки и чадори покрај базенот
 • – Фитнес сала
 • – Интернет
 • – Анимација

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
 • Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
 • Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Попусти:

 • Дете до 4.99 години – бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио – 20% попуст на регуларната цена

Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2,5е по лице на ден

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu