Хотел Луми лето 2023 Албанија

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Голем Драч, Албанија

Датум

05 јуни – 18 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотел Луми лето 2023

Комплеx-Хотел Луми се наоѓа во населба Голем на 6км од Драч -Албанија
Хотелот е на 50м од плажа во мирна населба наменет за мирен и релаксирачки одмор. Располага со 1/2,1/3 и 2/2 апп. Секоја соба е опремена со клима (вклучена во цената) ТВ, тоалет, фрижидер и Ви-фи. Исхраната е во ресторан на база на самопослужување.


ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА ) СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ
*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 3 г –гратис
едно дете од 3-12 год плака 70% од цената
две деца  од 3-12 години плакаат  50%

 

Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
Во цената не е опфатена станична услуга -Скопје 50 денари

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на двата термина
*Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 цасот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош
*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*по заврчување на вашето летување собата треба да се остави како сто била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба

Термини
Јуни:05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07
Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август:31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08
Септември: 28.08-04.09  /  04.09-11.09  /11.09-18.09

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu