Хотел Луми – Албанија

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Голем Драч, Албанија

Датум

03 јуни – 16 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотел Луми

-Хотел Луми се наоѓа во населба Голем на 6км од Драч -Албанија
Хотелот е на 50м од плажа во мирна населба  наменет за мирен и релаксирачки одмор.Располага со 1/2,1/3 и 2/2 апп .Секоја соба е опремена со клима(вклучена во цената) ТВ,тоалет,фрижидер и Wи-фи.Исхраната е во ресторан  на база на самопослужување.

ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ


*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 2.99 г –гратис
деца од 3-9.99 години плакаат  50%

Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на вториот термин
*Користењето на собите започнува првиот ден од 14.00 часот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош
*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*по заврчување на вашето летување собата треба да се остави како сто била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба

Термини

Јуни: 03.06-10.06  /10.06-17.06  /17.06-24.06/  24.06-01.07
Јули:01.07-08.07  /08.07-15.07  /15.07-22.07  /22.07-29.07
Август:
29.07-05.08  /05.08-12.08  /12.08-19.08  /19.08-26.08 /26.08-02.09
Септември: 
02.09-09.09  /  09.09-16.09

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287