MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Банско, Бугарија

Датум

01.12.2023 – 15.04.2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg

*РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2023

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2023 и 14.01-27.01.2024  04.03-15.04.2024(попустите се комбинираат)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено

Во цената е вклучено: појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 16€ , дете од 6-13.99 год. – 8€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови:

  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
  • Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

-За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

-Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 100€, дете од 6-13.99 год.- 60€

-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-Сместување во еднокреветна соба + 50 % од цената по лице

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu