Хотел Ривиера лето 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Голем Драч, Албанија

Датум

05 јуни – 18 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотел Ривиера лето 2023

Хотел Ривиера се наоѓа во населба Голем на 6км од Драч -Албанија
Хотелот е на 50м од плажа. Располага со 1/2,1/3,1/4. Секоја соба е опремена со клима (вклучена во цената ТВ, тоалет, фрижидер и Ви-фи.
Исхраната е во ресторан на хотел Ривиера.
Хотел Ривиера има сопствена плажа (лежалките вклучени во цената)

Деца до 5 г –гратис
деца  од 5-14 год плака 50% од цената

 

Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз наведената релација
-лезалки на плажа
-туристичка такса
-водство на пат

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
Во цената не е опфатена станична услуга – Скопје 50 денари

 

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на вториот  термин

Влегување во собите во 14 часот
напуштање на собите во 9 часот

Поаѓање  
Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Охрид  и Струга

Термини

Јуни:05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07
Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август:31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08
Септември: 28.08-04.09  /  04.09-11.09  /11.09-18.09

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu