Комплекс Колосеу лето Албанија 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Голем Драч, Албанија

Датум

05 јуни – 18 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Комплекс Колосеу 2023

КОМПЛЕКС КОЛОСЕУ е во Голем на 6км од Драч на 100м од плажа. Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп. Сместувањето е во АПАРТМАНИ И СТУДИЈА.
Собите се дво, трокреветни и четворо креветни апартмани опремени со клима фрижидер. Климата е вклучена во цената. Исхраната е во хотел Луми во близина на комплексот. Исхраната е на база на самопослужување-појадок и вечера.


ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 3 г –гратис
едно дете од 3-12 год плака 70% од цената
две деца  од 3-12 години плакаат  50%

Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
Во цената не е опфатена станична услуга -Скопје 50 денари

НАПОМЕНА:
*за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на двата термина
*Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 цасот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош
*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*по завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба

Термини

Јуни: 05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07
Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август:
31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08
Септември:
28.08-04.09  /  04.09-11.09  /11.09-18.09

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287