Лето за млади 2024 – Закинтос

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Закинтос, Грција

Датум

08 јули – 27 август 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Лето за млади 2024 – Закинтос
Вила Асториа

Маршута

 1 ДЕН – СКОПЈЕ – ЗАКИНТОС

Поаѓање од Скопје во вечерните часови. Возење со попатни паузи и одмори. По ноќното возење, следува пристигнување во градот Килини и премин со фериброд до главниот град Закинтос, од каде што следува кратко возење до нашата крајна дестинација, до фасцинантниот – Лаганас! Сместување на групата и запознавање со местото…

2 – 9. ДЕН – ЛАГАНАС

Закинтос, преубав остров на Јонското Море, веќе години наназад го спојува неспојливото – пријатен одмор од една страна, но и прекрасни доживувања и незаборавни забави од друга страна. Исклучително пријатната клима, плажите од соништата, кристалното чисто море, националната грчка кујна… го ветуваат летувањето за сите времиња!!! Секако големиот број на клубови со млади луѓе од целиот свет, луцидни ДЈ – и, тематските забави во наша организација, гарантираат забава до раните утрински часови. За овие десет дена на островот доживејте несекојдневни забави и создадете си незаборавни спомени за цел живот!

10 ДЕН – ЛАГАНАС – СКОПЈЕ

По напуштањето на собите и слободното време за шопинг, тргнуваме назад кон Скопје. Преминуваме со фериброд до пристаништето Килини, а потоа следува ноќно возење.

Вклучува

  • Комплетна организација со водич на патувањето
  • 7 ноќевања во избраната вила во Лаганас
  • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео)
  • Доплата за траект – 30€ (повратен билет)

Не вклучува

  • Факултативни излети
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Туристичка такса – 0,5€ по ноќ
  • Доплата за клима – 7€ по ден
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287