КУШАДАСИ – HOTEL MELIKE **

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

20 јуни – 13 септември 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

КУШАДАСИ – HOTEL MELIKE **

Хотелот се наоѓа во Кушадаси, лоциран на 50 метри од плажа. Сите хотелски соби се комплетно опремени со ТВ, клима и мини бар. Услугата е BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера). Хотелот располага со ресторан, бар и детски базен.

– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (10 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 10:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 10 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

ЗАБЕЛЕШКИ: 
– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници

ЛЕГЕНДА:  BB – ноќевање со појадок,  HB – полупансион (појадок и вечера),  AI – се вклучено, DBL – двокреветна соба…

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu