MINAY PLUS HOTEL ***

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Кушадаси, Турција

Датум

21 мај – 30 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Хотелот се наоѓа на 150 метри
до морето

Положба: лоциран е на 150 метри одалеченост од морето и од Ladies Beach, 2км од центарот на Кушадаси и на 25км од Ефес. Комплетно реновиран во 2010 година.
Сместување: 65 соби со поглед на море и градина. Сите соби се опремени со сплит клима уред, сателитска ТВ, бања , телефон, фен и балкон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера – шведска маса).
Содржини: ресторани, pool bar, snack bar, фризер, автентичен турски бар, диско, перална, турска бања, сауна.
Плажа: во близина на Ladies Beach
Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu