Прага (Авион)

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Прага, Чешка

Датум

09 март – 12 март 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Прага (Авион)

Авионска програма

4 дена / 3 ноќи

  1. Март (четврток) СКОПЈЕ – ПРАГА

Состанок на групата на аеродромот во 10:35 часот. Полетување за Прага во 12:35 ч. Пристигнување во 16:00 часот. Трансфер до хотелот. Слободно попладне. Ноќевање.

 

  1. Март (петок) ПРАГА

Појадок. Панорамски пешачки разглед на градот со локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло четврти, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, плоштадот Старо Место со Астрономскиот часовник – Орлој, Градската куќа, Тунската црква, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка, Универзитетот на Карло четврти, Вацлавске намести, Националниот музеј, Горниот град: Дворецот Храдчани, Катедралата Св.Вито, Златната улица… Слободно попладне или можност за факултативно крстарење со брод по реката Влтава. Ноќевање.

 

  1. Март (сабота) ПРАГА – КАРЛОВИ ВАРИ

Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или факултативен излет до Карлови Вари – најпознат бањски центар во Чешка, популарно одморалиште на европската аристократија и културната елита во 19-от век. Можност за посета на еден од 12-те извори… прошетка покрај неоренесансните колонади, паркови, кафеани и продавници. Увид во познатите се локалните производи од порцелан, стаклото Мозер како и ликерот Бехеровка. Попладнето, враќање во Прага. Навечер, факулатативна вечера во пивница или национален ресторан. Ноќевање.

 

  1. Март (недела) ПРАГА – КАРЛШТЕЈН

Појадок. Одјавување од собите. Слободен ден за индивидуални прошетки или факултативен излет до дворецот Карлштејн – некогашната резиденција на кралот Карло четврти, изграден во 14 век. Враќање во Прага во попладневните часови. Слободно време

Трансфер до аеродромот во Прага во 14ч. Лет за Скопје во 16:40 ч. Пристигнување после полноќ во 00:10 часот.

Цена на аранжманот за уплати до 15.01.2023: 379€ / 23.498мкд

Редовна цена на аранжманот: 429€ / 26.598мкд

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

– Авионски превоз на релација: Скопје – Прага – Скопје

* Рачна торба со димензии 10*30*40см

* Кабинска торба 55*40*23см до 8кг.

– Трансфери во Прага: аеродром – хотел – аеродром
– Сместување во хотел *** , на база 3 ноќевања со појадок
– Организиран пешачки панорамски разглед на Прага
– Организација и реализација, придружник на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:  

– Карти за јавен превоз (метро, автобус…)

– Факултативни излети и посети:

* Карлштејн, со вклучена влезница (50€)
* Карлови Вари (55€)
* Крстарење по В’лтава (25€)
* Вечер во пивница или национален ресторан

– Влезници за музеите и културно – историските споменици

 

НАПОМЕНИ:              

– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 20 патници
– За реализаци на факултативните излети потребен е минимум од 15 патници
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

РИМ – Нова Година  (Авионска програма)

Hotel New Montenegro 4*

canj
Menu