ПРОЛОМ БАЊА 8ми Март

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Пролом Бања, Србија

Датум

06 март – 08 март 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

ПРОЛОМ БАЊА
8ми Март

1. ДЕН   06.03.2022  НЕДЕЛА СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА

Состанок на групата кај Хотел Холидеј Ин. .Поаѓање за Србија во 06:00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања и сместување во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на СПА услугите на хотелот . Вечера. Ноќевање.

 

2. ДЕН – 07.03.2022 ПОНЕДЕЛНИК – ПРОЛОМ БАЊА

Појадок. Слободни активности  или користење на wellness centar во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности,можност на посета на Ѓаволи Варош. Вечера..Ноќевање.

 

3. ДЕН – 08.03.2022 ВТОРНИК ПРОЛОМ БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелските правила. Посета со локален водич на единствената црква – брвнара во овој крај, Лазарица, позната по единствениот светски мистичен феномен- 6 стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе. Заминување кон Македонија во 13:30 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во  вечерни часови.

 

 Цената на аранжманот изнесува 10.250,00 мкд

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Автобуски превоз Скопје – Пролом Бања – Скопје
  • Сместување во Hotel Radan 3*
  • 2 ноќевања со појадок, ручек и вечера према протоколите на хотелот
  • Користење затворено отворен базен со лековита Пролом вода
  • Користење Велнес центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум (солена соба,парно купатило,џакузи,сауна) разглед до Ѓавол Варош, влезницаи  излет до црквата Лазарица

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување,. За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

 

За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Екстра Бус

 Излетите се во зависност со временските услови и протоколите

Ве молиме запазете ги протоколите на К19 и информирајте се во матичната агенција

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287