SAMARA HOTEL

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Бодрум, Турција

Датум

Лето 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

SAMARA HOTEL 

Цена: од 101.80 евра за двајца возрасни од вечер

Опис на хотелот:

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Торба, 10км од центарот на Бодрум и 29км од аеродромот во Бодрум.

Сместување: Вкупниот број на соби е 339 распоредени во главната зграда, анекс зградата и бунгалов згради. Сите соби се опремени со телефон, мини бар, сателитска ТВ, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен, WI FI. Типови на соби: стандардни соби (25м²), макс. 2+2 лица, џуниор свити (30м²), една спална и една дневна соба, макс. 2+2 лица.

Хотелски содржини: Главен ресторан со шведска маса, а ла карт ресторани: турски и рибен. Палм бар, Панорама бар, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа, диско бар, витамин бар и ноќен клуб. Надворешен и внатрешен базен. Детски базен со лизгалки, детски клуб 04-12г, детско игралиште, анимација преку ден и вечерни програми. Бебиситер, собна услуга, доктор, фризер, сервис за перење и хемиско чистење, интернет кафе, продавници, фотограф. Сала за состаноци, WI FI бесплатно во лоби и покрај базен. Фитнес центар, 2 тениски терени, терен за фудбал, одбојка на плажа, кошарка, мини голф, билијард, пинг понг, спортови на вода, турска бања, сауна, џакузи, масажи, пилинг, козметички и спа третмани.

Услуга: All inclusive (се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна ужинка. Снек ужинки во текот на денот во снек баровите. Локални алкохолни и беалкохолни пијалоци. Колачи, кафе, пецива, пити итн. А ла карт ресторан еднаш за време на престојот со резервација. Со доплата: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци после 02ч, свежо цедени сокови итн.

Плажа: Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

ГРАТИС: сместување на едно дете до 07 години.

 

Одберете го Вашиот термин и побарајте понуда на 043 420-020, 072/230-200 или booking@ekstrabus.com.

Форма за резервација
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287