Шопинг во Солун

Локација

Еднодневно патување и шопинг во Солун

Датум

08.12.2021

Контакт

Резервирајте на booking@ekstrabus.com или на телефонот 043 420 020

ШОПИНГ ВО СОЛУН

Цена:
-690 денари Кавадарци,
-890 денари Штип,
-790 денари Велес

 

04.00 часот поаѓање од Штип (Нова Пошта)
04.45 часот поаѓање од Велес (Центар)
06.00 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица)
*Организиран трансфер на патниците од  Штип и Велес до Кавадарци.

 

Влез во Грција преку граничниот премин „Богородица“. Патувањето ќе се одвива со попатни кратки паузи за одмор и царински формалности.  Пристигнување во Солун во предпладневните часови. Можност за индивидуалнa прошеткa во центарот на градот: (препорачуваме – посета на  Белата кула, кој е симбол на градот, прошетка на главниот плоштад „Аристотел “ и низ центарот на градот: улиците Игнатиа и Цимиски. Потоа, следи шопинг во еден од познатите трговски центри „Cosmos“ и „IKEA“. Во 13:00ч по македонско/14:00ч локално време поаѓање од Солун кон Икеа.Од 14:00ч -19:00ч локално време, слободно време за шопинг во Космос, Џамбо и Икеа. Во 18:00ч по македонско / 19:00ч локално време поаѓање за Македонија. Попатна пауза за посета на Free Shop – 30 минути. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

За информации и резервации јавете се на:
043/420-020   и  072/230-200

 

Напомена: За патувањето е потребен сертификат за 2 примени вакцини,14 дена од втора вакцина, Сертификат за прележан КОВИД не постар од 45 дена, Брз Рапид Тест или ПЦР тест.

 

За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А. ЕКСТРА БУС.

Т.А. ЕКСТРА БУС го задржува правото за отказ на аранжманот 3 дена пред поаѓање поради недоволен број на пријавени патници.

Форма за резервација

Останати понуди

Хотел Луми – Албанија

Шопинг во Солун

Вила “MARIA LUX” – Ханиоти

Хотел Ривиера

СОЛУН-ПАРАЛИЈА-ЛИТОХОРО- ЛУТРАКИ-ВОДЕН – 8ми Март

Menu