НОВА ГОДИНА 2022 ВО СОФИЈА

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Софија, Бугарија

Датум

31 декември 2021 – 02 јануар 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

НОВА ГОДИНА 2022 ВО СОФИЈА

31.12.2021 (Петок) СОФИЈА

Поаѓање во договореното време. После граничните формалности упатување кон
Софија. Пристигнување во Софија и панорамски разглед на градот: градскиот
плоштад, Стоковната куќа Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј,
црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар
Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата… Сместување во
хотел. Дочек на НОВАТА 2022 ГОДИНА на некој од плоштадите во
Софија. Ноќевање.

01.01.2022 (Сабота) СОФИЈА

Појадок.Можност за посета на некои шопинг центри: Сердика ”The Mall” или
прошетка низ центарот на Софија и по улицата Витоша со голем избор на бутици,
кафулиња..Ноќевање.

02.01.2022 (Недела) СОФИЈА – СКОПЈЕ – ШТИП

Појадок.Напуштање на хотелот и организирана посета за шопинг во најголемиот
мол во Софија – PARADISE CENTER (со површина од 80,000 m2). Во
попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје/Штип
во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 4.900,оо денари до 30.11.2021
РЕДОВНА ЦЕНА: 5.300 денари

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– превоз со високо туристички автобус;
– сместување во хотел со 3* на база 2НП во центарот на Софија;
– пратител на групата

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– патничко осигурување
– туристичка такса – 2 евра од ден од лице

 

НАПОМЕНА:

-За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патника.

За патувањето е потребен сертификат за 2 примени вакцини,14 дена од втора вакцина или ПЦР тест.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu