НОВА ГОДИНА 2023 ВО СОФИЈА

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Софија, Бугарија

Датум

30 декември 2022 – 01 јануар 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

НОВА ГОДИНА 2023 ВО СОФИЈА

Цена за уплати до 20 Ноември: 95 € / 5.900 ден

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 111 € / 6.900 ден

1 ден

30.12.2022 КАВАДАРЦИ/ШТИП / СКОПЈЕ – СОФИЈА

Поаѓање од Штип/Скопје во договореното време. После граничните формалности упатување кон Софија. Пристигнување во Софија и панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, Стоковната куќа Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата… Сместување во хотел. Ноќевање.

2 ден

31.12.2022 СОФИЈА

Појадок.Можност за посета на некои шопинг центри: Сердика ”The Mall” или прошетка низ центарот на Софија и по улицата Витоша со голем избор на бутици, кафулиња. Враќање во хотел и подготовка за Дочек на НОВАТА 2023 ГОДИНА на некој од плоштадите во Софија. Ноќевање.

 

3 ден

01.01.2023 СОФИЈА – СКОПЈЕ / ШТИП/КАВАДАРЦИ

Појадок. Напуштање на хотелот и организирана посета за шопинг во најголемиот мол во Софија – PARADISE CENTER (со површина од 80,000 m2). Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје/Штип во вечерните часови.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • превоз со високо туристички автобус;
  • сместување во хотел на база 2НП во Софија;
  • пратител на групата

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 

  • патничко осигурување
  • туристичка такса – 2 евра од ден од лице

 

НАПОМЕНА:

  • За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патника.
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и ТА ЕКСТРА БУС
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287