НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Солун, Грција

Датум

30 декември 2022 – 01 јануар 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН 2023

Цена за уплата до 20 Ноември: 140 € / 8.680 ден

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 160 € / 9.920 ден

1 ден

30.12.2022 (ПЕТОК) ШТИП – СКОПЈЕ – СОЛУН

Поаѓање од Штип (пред Нова Пошта) / Скопје (Хотел ВИП) во 04:00 часот/Неготино. Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности и можност за шопинг или уживање во неодоливото вкусно кафе комбинирано прекрасниот морски поглед кое во секое годишно време не остава без здив. Во попладневните часови поаѓање кон хотелот и сместување. Ноќевање.

2 ден

31.12.2022 (САБОТА) СОЛУН – КОСМОС

Појадок. После појадокот заминување кон Космос. Можност за шопинг и индивидуални активности. Во договореното време заминување кон хотелот. Одмор и припреми за Дочек на Новогодишната ноќ. Во вечерните часови заминување кон центарот на Солун. ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА на плоштад. Во договореното време враќање во хотелот. Ноќевање.

3 ден

01.01.2023 (НЕДЕЛА) СОЛУН – НЕГОТИНО-СКОПЈЕ – ШТИП

Појадок. Напуштање на хотелот и слободно време за прошетка во Солун. Факултативно крстарење со брод по Термајскиот залив. Во договореното време заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Автобуски превоз на релација Скопје – Солун – Скопје;
  • 2 ноќевања со појадок во Хотел 3* во Солун;
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Туристичка такса – 2 евра од ден од лице
  • Крстарење со брод по Термајскиот залив 20 e

 

НАПОМЕНА:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и ТА ЕКСТРА БУС
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287