Студија и апартмани “Стефи” КСАМИЛ

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Ксамил, Албанија

Датум

25 мај – 28 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Студија и апартмани “Стефи”

ВИЛА СТЕФИ се наоѓа на 80м од Бела виста плаж  и на 100м од центар на Ксамил
располага со студија и апартмани опремени со кујна,клима(вклучена во цената) тоалет тераса..

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени за наем на соба/апартман за 7 ноќевања/8 дена (плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
-За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот  термин
– Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-10 год.) 40 евра
-за трансфер од Штип,Велес ,Куманово,Неготино. доплата 10е по лице

Време на тргнување

-Неготино 21.00 ч
-Велес (макпетрол) 22.00 ч
-Куманово(макпетрол) 22.00 ч
Штип (нова пошта) во 21.30 ч
-Скопје (Вип паркинг) во 23. 00 ч
-Тетово (Веро) во 00.00 ч
-Гостивар(бунар петрол на автопат) во 00.30 ч
-Кичево (бензиска Power petrol) во 01.30 ч
Струга (Подмоље бензиска Бесјани) во 2.30 ч
– Поаѓање  еден ден пред наведените датуми во табелата .
– Поаѓање од Ксамил во 12:00 ч.
-Поаѓање од Саранда во 12,30 ч
-селекција на седишта во автобус!
-патниците се сместуваат според временска линија на уплата!
-доколку имате барања за седиште истото се доплаќа 15е за во двата правца!
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 09:00 часот


НАПОМЕНА

*Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуваат самите гости
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/Апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета штета за време на престојот. Корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
*во собите нема пешкири и средства за лична хигиена
*Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на климата сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот додека сте надвор од собата.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот на услугата
*Строго се забранува сместување на повеќе лица во студио од предвиденото (во склад со број на кревети)

Студио бр.1

Tрокреветно студио на први кат има еден брачен кревет и еден единечен, кујна опремена со садови, клима, тоалет, ТВ, тераса, галерија:

Студио бр.2

Tрокреветно студио на први кат има еден брачен кревет и еден единечен, кујна опремена со садови, клима, тоалет, ТВ, тераса, галерија:

Апартман бр.3
Апртман за 5 особи на први кат има еден брачен кревет, два единечни кревети во едната соба, (одделена со стаклена врата)во кујната има кревети на спрат, кујна опремена со садови за готвење, клима, ТВ, тоалет, тераса

Апарман бр.4
Апартман за 6 особи на први кат :во едната соба има брачен кревет и два единечни кревети, во другата соба (одделена со стаклена врата) има два единечни кревети и кујна опремена со садови за готвење, клима, тоалет, ТВ, тераса..

Студио бр.5
Tрокреветно студио на први кат  има еден брачен кревет и кревети на спрат, кујна опремена со садови, клима, тоалет, ТВ, тераса, галерија:

Стефи 2
Дуплеx
Се наоѓа на втор спрат предвиден за 6-8 особи, две спални, дневна и кујна (опремена со садови за готвење) клима, ТВ, тоалет, тераса.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu