Викенд во Копаоник

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Копаоник, Србија

Датум

Секој викенд (Петок-Недела)
Јануари и Февруари 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Викенд во Копаоник

Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 16км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река(Брзече) до Мали караман(Копаоник). Цената на жичарата е вклучена во ски картата. Секоја соба е опремена со брачен или два одделни кревети, wifi, фрижидер, сопствен тоалет и кујна. Скиите може да се чуваат во скијачницата од самиот хотел. Појадокот и вечерата се служат во ресторанот. 

 

  1. Ден / Скопје- Брзече,Копаоник 

Состанок на групата во 06:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник преку Косово. Пристигнување во Брзече-Копаоник во предпладневните часови. Сместување во хотел. www.kopaapartmani.co.rs. Индивидуални активности, скијање и разновидни забави. Вечера. Ноќевање

 

  1. Ден / Брзече

Појадок.  Индивидуални активности, скијање и забави што ги нуди најубавиот туристички центар на Балканот. Вечера. Ноќевање.

 

  1. Ден / Брзече – Скопје

Појадок. Индивидуални активности, скијање и разновидни забави. Во 15:30 часот заминување за Македонија и пристигнување во вечерните часови.

 

 

Apart Hotel Kopaonik                                                 http://www.kopapartmani.co.rs/
Датум Цена
14.01-16.01 80€ HB
21.01-23.01 80€ HB
28.01-30.01 80€ HB
04.02-06.02 80€ HB
11.02-13.02 80€ HB
18.02-20.02 80€ HB
25.02-27.02 80€ HB
Сопствен превоз се одбива 15€

 

 

Во цената е вклучено: Во цената не е вклучено:
2 Ноќевања со појадок и вечера  Туристичка такса по ден на рецепција

1€ ; За деца до 15 год 0.5€   

Сместување во http://kopapartmani.co.rs/ Трансфер до ски терените 3€ (OW)
Автобуски превоз Скопје-Брзече-Скопје Ски карта
Скијачница за чување на опрема  Моторна санка 1час – 60

 

Услови за деца:

*Деца до 2 г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно
*Деца од 2 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена
*Деца од 6 до 9 г.(во придружба на две возрасни лица) плаќаат 70 % од дадената цена

 

Користење само превоз Скопје-Копаоник-Скопје: 40€  / Еден правец 30€ /   Деца до 7год бесплатно

 

Се патува преку Косово со лична карта и почитување на протоколите за превоз

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu