Хотел “AMMON GARDEN”- Пефкохори

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Пефкохори, Грција

Датум

01 јуни – 31 август 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Хотел “AMMON GARDEN”- Пефкохори

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”.                                               .
Хотелски соджини: 27 хотелски соби на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот трокреветни стандарт хотелски соби на I кат. Опремени со мини фрижидер и електричен бокал.  се состојат од брачен и единечен кревет или три единечни легла, клима – бесплатна, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон улицата која води до плажа и одлично уредениот двор со палми и многу зеленило… Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.  Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот..

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
–  Хотелското сместување е од тип стандард хотелска трокреветна соба (брачен + единечен кревет);
–  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторант “Pink” на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
–  Клима – БЕСПЛАТНА;
–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
–  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
–  Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;
–  Трет возрасен – 40% попуст;
–  Доплата за туристичка такса – 3€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287