Вила Асториа ЛЕТО 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Закинтос, Грција

Датум

05 јуни – 18 август 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

ЗАКИНТОС
ЛЕТО ЗА МЛАДИ 2023

Забавата започнува оној момент кога ќе пристигнеш на островот, а завршува кога ќе си заминеш од него.

Закинтос или Занте, како што се уште го викаат мештаните, е трет по големина од Јонските острови. Овој остров го карактеризираат прекрасните плажи со златни песоци и посебните видови на желки – „Карета“ кои на овој остров ги несат јајцата и се една од причините што овој остров е прогласен за национален крајбрежен парк. Од друга страна, архитектурата на самиот Закинтос е доста уникатна и на секој чекор се чувствува влијание на многубројните освојувачи кои владееле со овој простор. Место кое и оваа година ќе биде наша централна дестинација е Лаганас, град сместен на 9 км долгата плажа, во најтоплиот залив во цела Грција. Голем број врвни дискотеки и клубови, одлични ресторани со специјалитети од сите делови на светот, но и незаборавните излети со гарантирано незаборавни доживувања. Вистински избор за младите и оние кои така се чувствуваат. Забавата може да започне!!!

 


Термин
Услуга Vila Astoria
Соба 1/2 1/3 1/4
05.07-14.07 Ноќевање + превоз 245€ 190€ 165€
12.07-21.07 Ноќевање + превоз 250€ 195€ 170€
19.07-28.07 Ноќевање + превоз 265€ 210€ 185€
26.07-04.08 Ноќевање + превоз 265€ 210€ 185€
02.08-11.08 Ноќевање + превоз 255€ 200€ 175€
09.08-18.08 Ноќевање + превоз 250€ 195€ 170€

Маршута

 1 ДЕН – СКОПЈЕ – ЗАКИНТОС

Поаѓање од Скопје во вечерните часови. Возење со попатни паузи и одмори. По ноќното возење, следува пристигнување во градот Килини и премин со фериброд до главниот град Закинтос, од каде што следува кратко возење до нашата крајна дестинација, до фасцинантниот – Лаганас! Сместување на групата и запознавање со местото…

2 – 9. ДЕН – ЛАГАНАС

Закинтос, преубав остров на Јонското Море, веќе години наназад го спојува неспојливото – пријатен одмор од една страна, но и прекрасни доживувања и незаборавни забави од друга страна. Исклучително пријатната клима, плажите од соништата, кристалното чисто море, националната грчка кујна… го ветуваат летувањето за сите времиња!!! Секако големиот број на клубови со млади луѓе од целиот свет, луцидни ДЈ – и, тематските забави во наша организација, гарантираат забава до раните утрински часови. За овие десет дена на островот доживејте несекојдневни забави и создадете си незаборавни спомени за цел живот!

10 ДЕН – ЛАГАНАС – СКОПЈЕ

По напуштањето на собите и слободното време за шопинг, тргнуваме назад кон Скопје. Преминуваме со фериброд до пристаништето Килини, а потоа следува ноќно возење

 

Цената вклучува:

  • Комплетна организација со водич на патувањето
  • 7 ноќевања во избраната вила во Лаганас
  • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео)

Цената  не вклучува:

  • Доплата за траект – 30€
  • Факултативни излети
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Туристичка такса – 0,5€ по ноќ
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287