Вила Атина-ПАРАЛИЈА

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Паралија, Грција

Датум

20 мај – 30 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Атина-ПАРАЛИЈА

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)

20% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

Опис на сместување

Секоја соба располага со опремена кујна, фрижидер без комора, тоалет,ТВ. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената ( 5 евра на ден – се плаќа на лице место )

Датуми Eco 1/2 Studio 1/2 Studio 1/3 App 2/2
20.05.2023 – 27.05.2023 59 € 69 € 79 € 109 €
27.05.2023 – 03.06.2023 79 € 89 € 99 € 149 €
03.06.2023 – 10.06.2023 159€
127 €
169€
135 €
199€
159 €
219€
175 €
10.06.2023 – 17.06.2023 189€
151 €
159 € 239€
191 €
259€
207 €
17.06.2023 – 24.06.2023 219€
175 €
229€
183 €
259€
207 €
279€
223 €
24.06.2023 – 01.07.2023 249€
199 €
259€
207 €
289€
231 €
299€
239 €
01.07.2023 – 08.07.2023 309€
247 €
319€
255 €
359€
287 €
389€
311 €
08.07.2023 – 15.07.2023 309€
247 €
319€
255 €
359€
287 €
389€
311 €
15.07.2023 – 22.07.2023 309€
247 €
319€
255 €
359€
287 €
389€
311 €
22.07.2023 – 29.07.2023 309€
247 €
319€
255 €
359€
287 €
389€
311 €
29.07.2023 – 05.08.2023 369€
295 €
389€
311 €
429€
343 €
469€
375 €
05.08.2023 – 12.08.2023 369€
295 €
389€
311 €
429€
343 €
469€
375 €
12.08.2023 – 19.08.2023 349€
279 €
359€
287 €
399€
319 €
439€
351 €
19.08.2023 – 26.08.2023 269€
215 €
279€
223 €
309€
247 €
329€
263 €
26.08.2023 – 02.09.2023 249€
199 €
259€
207 €
299€
239 €
247 €
02.09.2023 – 09.09.2023 219€
175 €
229€
183 €
269€
215 €
279€
223 €
09.09.2023 – 16.09.2023 179€
143 €
189€
151 €
219€
175 €
259€
207 €
16.09.2023 – 23.09.2023 149 € 159 € 189 € 229 €
23.09.2023 – 30.09.2023 109 € 119 € 149 € 209 €

Превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287