Вила “АВРАМИДИС” – Јерисос

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Јерисос, Грција

Датум

17 мај – 20 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Вила “АВРАМИДИС” – Јерисос

80 мeтри од  ПЛАЖА

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 50% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023
12% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 100% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци.Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “АВРАМИДИС“е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 80 метри од плажа. Секое студио и апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли,купатило и вц,спална соба,тераса,тв,клима уред и ви-фи конекција.

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09 и 20.09.2024)

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат
бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива
10€ по лице

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО
ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ:

-ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

-ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

-ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

– МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

– *ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;

-*АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

–ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО или  1 € ОД НОЌ ЗА АПАРТМАН ИЛИ 1,5 € ОД НОЌ ЗА ДУПЛЕКСИТЕ(доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета

АПАРТМАНИТЕ:
ИМААТ ПЕШКИРИ;
ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
30 € за возрасни или деца – карта во еден правец;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ВИЛА АВРАМИДИС –  (ОПИС НА СТУДИЈА И АПАРТМАНИ)

I кат 

СТУДИО  БР.1 (1/4) – 4 лица

Студиото располага со два поединечни кревети стандардни за спиење и еден поединечен кревет со кревет на извлекување под поединечниот.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две ринглиплакар за алишта,тв,клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столиции има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.2 (1/3) – 3 лица

Студиото располага со три поединечни кревети стандардни за спиење за три лица ,плакар за алишта,тв,клима уред.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.3 (1/3) – 3 лица

Студиото располага со три поединечни кревети стандардни за спиење за три лица ,плакар за алишта,тв,клима уред.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

ДУПЛЕКС  БР.4 (1/2 + 1/2 ) – 4 лица

Дуплексот е составен од две спални соби + кујна + купатило со вц +  две тераси. Во првата спална соба има два поединечни кревети,тв,клима уред, плакар за алишта и излегува на тераса со страничен поглед на море. Втората спална соба има еден дупол кревет, плакар за алишта ,клима уред и излегува на тераса. Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер,решо со две рингли. Дуплексот располага со стандардно купатило и вц.

II кат

СТУДИО  БР.5 (1/2) – 2 лица

Студиото располага со дупол кревет стандарден за спиење на две лица ,плакар за алишта,тв,клима уред.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.6 (1/2) – 2 лица

Студиото располага со два поединечни кревети стандарден за спиење на две лица ,плакар за алишта,тв,клима уред.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО  БР.7 (1/4) – 4 лица

Студиото располага со два поединечни кревети стандардни за спиење и еден поединечен кревет со кревет на извлекување под поединечниот.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две ринглиплакар за алишта,тв,клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столиции има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287