ВИЛА БУШАТИ КСАМИЛ 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Ксамил, Албанија

Датум

03 јуни – 23 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

ВИЛА БУШАТИ КСАМИЛ 2023

Вилата Бушати е реновирана пред 4 години.  Имa, трокреветни, трокреветни со помошен лежај (фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети (се наоѓаат на високо приземје и цената им е иста како и 1/3+1 студиата). Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сосптвен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ(капацитет 6возр+2деца). Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

FIRST MINUTE 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.02.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2023

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

(напомена: првиот и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур. 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 55€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

  • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
  • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
  • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
  • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
  • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
  • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
  • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
  • Струга – (пред Х.Дрим) 01:45
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287