Вила Димитра – Никити

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Никити, Грција

Датум

21 мај – 17 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Димитра – Никити

12 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА  ДО 08 ДЕКЕМВРИ

250 метри од плажа

Никити е туристичко место на западната страна на вториот крак на Халкидики- Ситонија. На оддалеченост од 100км југо-источно од градот Солун. Никити се краси со плажа во залив која гледа кон првиот крак поточно према Калитеа. Секоја година се одржува спортски маратон во пливање од Калитеа до Никити во далечина од 24 км. Идеално место за туристи кои сакаат убава плажа, чисто море, долги прошетки покрај плажа со ресторани, сувенирници, детски забавни паркови и разновиден културно-забавен живот. Во непосредна близина се наоѓаат маркетите Лидл и Масутис.

Вила Димитра е идеална за одмор со простран двор со трева, цвеќиња и палми, скара на жар, лулашки за деца.
Вила Димитра е оддалечена на 250 метри од плажа.
Вила Димитра располага со трокреветни апартмани, а во еден од нив има можност и за дополнителен кревет.

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНОТ (21.05; 28.05; 04.06; 03.09; 10.09 и 17.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА  ПАРКИНГ, WI-FI И КЛИМА УРЕД Е БЕСПЛАТНО

  • За пакет аранжманот во АПАРТМАН потребни се минимум 2 лица;
  • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
  • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ (EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (ДАТИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*))

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu