ВИЛА DIOGENIS – НЕА ПОТИДЕА

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неа Потидеа, Грција

Датум

18 јуни – 10 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

ВИЛА DIOGENIS – НЕА ПОТИДЕА

12 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА  ДО 08 ДЕКЕМВРИ

На плажа – поглед на море

Вилата Диогенис се наоѓа во Неа Потидеа на самата плажа (прв ред). Неа Потидеа е првото летувалиште на првиот крак – Касандра во областа на Халкидики. Вилата Диогенис излегува најубавиот дел од плажата во Неа Потидеа.
Неа Потидеа има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата. Идеално место за одмор, пливање, детски занимливости и рекреативно – забавни содржини.
Свежата, највкусна и разнолична морска храна се идеалниот избор за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители. Голем број на таверни и ресторани се лоцирани на шеталиштето препознатливи се по вкусот и традицијата повикувајќи ве за повторно доаѓање.

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНОТ (03.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

  • За пакет аранжманот во СТУДИО потребни се минимум 2 лица;
  • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
  • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ (EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (ДАТИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*))

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu