Вила Елена – ПОЛИХРОНО

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Полихроно, Грција

Датум

21 мај – 01 октомври 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Елена – ПОЛИХРОНО

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.

Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62 мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

(напомена: првите 3 и последните 3 термини се промо цени и на нив не следува попуст) 

15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

Опис на сместување

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони.

Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

Датуми 1/2+1chd 1/2 1/3 Studio 1/4 Studio
21.05.2023 – 28.05.2023 89 € 89 € 99 € 119 €
28.05.2023 – 04.06.2023 119 € 119 € 129 € 139 €
04.06.2023 – 11.06.2023 149 € 149 € 169 € 179 €
11.06.2023 – 18.06.2023 249€
212 €
249€
212 €
269€
229 €
237 €
18.06.2023 – 25.06.2023 299€
254 €
299€
254 €
319€
271 €
359€
305 €
25.06.2023 – 02.07.2023 319€
271 €
319€
271 €
339€
288 €
389€
331 €
02.07.2023 – 09.07.2023 409€
348 €
409€
348 €
429€
365 €
459€
390 €
09.07.2023 – 16.07.2023 409€
348 €
409€
348 €
429€
365 €
459€
390 €
16.07.2023 – 23.07.2023 409€
348 €
409€
348 €
429€
365 €
459€
390 €
23.07.2023 – 30.07.2023 409€
348 €
409€
348 €
429€
365 €
459€
390 €
30.07.2023 – 06.08.2023 449€
382 €
449€
382 €
479€
407 €
433 €
06.08.2023 – 13.08.2023 449€
382 €
449€
382 €
479€
407 €
509€
433 €
13.08.2023 – 20.08.2023 429€
365 €
429€
365 €
449€
382 €
489€
416 €
20.08.2023 – 27.08.2023 329€
280 €
329€
280 €
369€
314 €
389€
331 €
27.08.2023 – 03.09.2023 220 € 259€
220 €
289€
246 €
319€
271 €
03.09.2023 – 10.09.2023 178 € 178 € 195 € 220 €
10.09.2023 – 17.09.2023 159 € 159 € 179 € 209 €
17.09.2023 – 24.09.2023 109 € 109 € 129 € 139 €
24.09.2023 – 01.10.2023 69 € 69 € 79 € 99 €

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -5:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)
 • -4:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -3:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -3:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -3:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -4:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287