Вила “ЕВА 2” 2023 – Неа Флогита

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неа Флогита, Грција

Датум

20 мај – 24 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Халкидики- Неа Флогита
Вила “ЕВА 2” 2023

Вила ,,Eva 2”  е лоцирана во центарот на Неа Флогита,  , на  30 метри од плажа. Располага со четири-креветни и пет-креветни апартмани, и  со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

*Доплата за туристичка таска 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата). 

                                – 10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

                                                  *попустот не важи за промо цени

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови под кои важи аранжманот

  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu