Вила “ФАМИЛИЈА” 2022 – Неи Пори

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неи Пори, Грција

Датум

22 мај – 18 септември 2022

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Вила “ФАМИЛИЈА” 2022 – Неи Пори

Вила Фамилија  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори. Располага со 10 соби од кои студија 1/2, ,студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2. Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа. Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во мај, јуни и септември, а бесплатна во јули и во август.

     Услови под кои важи аранжманот

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62         денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, во јули и август бесплатно / (5 евра на ден) во мај ,јули и септември
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. .
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените и на самата агенција.

 

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu