Вила “LITCA 2” – Неа Флогита

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неа Флогита, Грција

Датум

24 мај – 21 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Халкидики- Неа Флогита
Вила “LITCA 2

– 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 за смените во (јуни и септември)

– 5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

Вила ,,LITCA-2” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 70 метри. од плажа.. Вилата располага со ниско приземје,високо приземје, прв кат и втор кат.

GPS координати 40.258373, 23.214267

Цени за термини за наем на апартмани/студија1/4Апартман

Термини Бр.ноќевања 1/3 Студио 1/4

Апартман

1/5Апартман

приземје

1/6дуплекс

приземје

24.05.2024 8 160 промо 180 промо 190 промо 220

промо

01.06.2024 7 250 280 290 320
08.06.2024 7 300 340 350 460
15.06.2024 7 349 400 410 480
22.06.2024 7 399 460 470 550
29.06.2024 7 469 510 510 600
06.07.2024 7 489 570 580 640
13.07.2024 7 500 600 610 690
20.07.2024 7 500 600 610 690
27.07.2024 7 510 620 630 710
03.08.2024 7 510 620 630 710
10.08.2024 7 500 600 610 690
17.08.2024 7 500 600 610 690
24.08.2024 7 440 530 540 600
31.08.2024 7 400 470 480 530
07.09.2024 7 370 410 420 480
14.09.2024 7 320 340 350 440
21.09.2024 7 200 промо 230 промо 230 промо 370

промо

 • АПП БР 1– Високо приземје. Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса.Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 2– На прв кат. Располага со 2 простории .Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 3 На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни кревети и тераса, купатило, дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса .Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • СТУДИО бр  4 –На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон, ТВ и клима .
 • СТУДИО бр 5 –На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон (поглед на улица) , ТВ и клима .
 • ДУПЛЕКС бр 6 –Ниско приземје –Располага со 3 простории :дневна соба и две спални соби.Во дневната соба се наоѓа кујна ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),два единечни кревети и софа на расклопување, истата излегува во двор кој има поглед на улица.Во едната спална има два единечни кревет и истата излегува во задниот двор додекаа втората спална соба има брачен кревет,купатило.Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП БР 7– Ниско приземје. Располага со 2 простории . Дневна соба со два единечни кревети и софа на расклопување и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) истата излегува во двор кој има поглед на улица.Спална соба со брачен кревет и излегува во задниот двор, купатило ,Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5 eu  на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu