Вила LITCA – Неа Флогита

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неа Флогита, Грција

Датум

24 мај – 21 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Халкидики- Неа Флогита
Вила “LITCA

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 ( јуни и септември )

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

Вила Litca е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Вилата располага со приземје и три ката .Апартманот е со пет легла на трет кат.

GPS координати : 40.258538, 23.215667

Цени за наем на апартман

Термини Бр. ноќевања 1/5Апартман
24.05.2024 8 160 промо
01.06.2024 7 260
08.06.2024 7 320
15.06.2024 7 380
22.06.2024 7 440
29.06.2024 7 490
06.07.2024 7 550
13.07.2024 7 580
20.07.2024 7 580
27.07.2024 7 610
03.08.2024 7 610
10.08.2024 7 580
17.08.2024 7 580
24.08.2024 7 510
31.08.2024 7 450
07.09.2024 7 390
14.09.2024 7 310
21.09.2024 7 210 промо

 *Доплата за туристичка такса 1.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

 • АПП БР 1– Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети и софа (тросет) на пуштање во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) ,тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница   е од информативен карактер.Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287