Вила Мариа – Калитеа

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Калитеа, Грција

Датум

20 мај – 30 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Мариа – Калитеа

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и 2020 се дополнети со нови 3 студиа. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) и сите соби се на втор спрат.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

Датуми Studio 1/3 Studio 1/4
20.05.2023 – 27.05.2023 89 € 99 €
27.05.2023 – 03.06.2023 129 € 149 €
03.06.2023 – 10.06.2023 189€
161 €
209€
178 €
10.06.2023 – 17.06.2023 259€
220 €
279€
237 €
17.06.2023 – 24.06.2023 299€
254 €
319€
271 €
24.06.2023 – 01.07.2023 349€
297 €
369€
314 €
01.07.2023 – 08.07.2023 419€
356 €
449€
382 €
08.07.2023 – 15.07.2023 419€
356 €
449€
382 €
15.07.2023 – 22.07.2023 419€
356 €
449€
382 €
22.07.2023 – 29.07.2023 489€
416 €
519€
441 €
29.07.2023 – 05.08.2023 489€
416 €
519€
441 €
05.08.2023 – 12.08.2023 489€
416 €
519€
441 €
12.08.2023 – 19.08.2023 459€
390 €
499€
424 €
19.08.2023 – 26.08.2023 359€
305 €
389€
331 €
26.08.2023 – 02.09.2023 329€
280 €
369€
314 €
02.09.2023 – 09.09.2023 259€
220 €
319€
271 €
09.09.2023 – 16.09.2023 209€
178 €
269€
229 €
16.09.2023 – 23.09.2023 169 € 209 €
23.09.2023 – 30.09.2023 139 € 159 €

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287